Meditace pro zvýšení energie

Třetí čakra se v sanskrtu jmenuje „manipúra“, v překladu „třpytivý drahokam. Manipúra je spojená s elementem ohně. Manipúra je v jemněhmotném těle a s fyzickým tělem je spojená s oblastí trávení, se slinivkou, slezinou. Výzva směrem k sobě samému je sebe-ocenění, stojím sám za sebou, uvědomuji si cenu své práce. Mám stanovené cíle, mám disciplínu a sílů vůle. Manipúra je spojená se silnými emocemi – se vztekem, s vášní. Ten, kdo žije v energii této čakry, potřebuje něčeho dosáhnout a někam dojít. Má silnou vůli, kterou využívá buď k inspiraci nebo manipulaci druhých. Pokud je čakra slabá, člověk sebou nechávý manipulovat, nemá stanovené hranice, nemá žádné cíle a tak plní cíle druhých lidí.

Následující meditace na zvýšení naší energie otevírá naše páteřní kanály a vede nás do nových výšin.

Mantra: Sat Nam Sat Nam Sat Nam Dži, Uahe Guru Uahe Guru Uahe Guru Dži. V překladu to znamená „Jsem v extázi, když zažívám nepopsatelnou moudrost.“ Sat Nam znamená „moje pravá identita“, Dži znamená „milovaná“ a znamená duši. Uahe Guru je mantra extáze, v překladu „Váu!“

Pozice: Pohodlný sed (se zkříženýma nohama nebo alternativou je sed na patách, na židli). Rovná páteř. Spojte špičky palců a malíčku. Ostatní prsty jsou natažené nahoru. Dlaně směřují dopředu. Ohněte ruce v loktech, zápěstí je ve výsce ramen, mírně před tělem. Neohýbejte zápěstí. Tlačte lopatky k sobě, jako se lopatky chtěly dotknout, ramena a lokty tlačte dozadu. Krční zámek. Držte pozici. Pozice otevírá energetické kanály v páteři.

Oči: Zavřené.

Čas: 10,5 minuty

Na závěr: Hluboký nádech, držte 10 vteřin a tlačte ruce co nejvíc můžete. Kanonový výdech (ústa jsou do kroužku, krátký silný prudký výdech ústy). Dvakrát zopakujte.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s