O projektu 2. Šance

Autorka projektu Kateřina Černá

Designérka a lektorka jógy, Kateřina Černá, tvoří oblečení ze 100% lnu, inspirované jógou, tancem, volným časem a cestováním.

katka_foto1Tvořím ze lnu, který je příjemný, vzdušný a lehký. Skvěle odvádí vlhkost a teplo, v létě chladí a v zimě hřeje. A že se mačká? Ano – a právě v tom je jeho originalita a krása. Ve chvílích, kdy můžete zvolnit a všímat si detailů dne, zažijete první pomačkání, první otisky a uvědomíte si jedinečnost prožívaného okamžiku,” vysvětluje Kateřina.

Její obchod K. BANA najdete na na adrese Hálkova 13, Praha 2.

Láska ke kundaliní józe

Kateřina se poprvé setkala s jógou v Londýně, kde pracovala jako dobrovolník pro Healing Arts centrum. Healing Arts centrum pomáhá lidem s dlouhodobým duševním onemocněním. Jako součást léčebného procesu používají právě technologii kundaliní jógy. Její účinky mne natolik nadchly, že se kundaliní jóga stala neodmyslitelnou součástí jejího každodenního života.

Kateřina se po návratu do České republiky přihlásila na „Mezinárodní trénink pro učitele kundaliní jógy podle Yogi Bhajana“ a stala se učitelkou.

kacka_cvici_upr

Vznik projektu 2. Šance

Projekt 2. Šance se připravoval dlouho dopředu, ale oficiálně byl spuštěný v květnu 2018. Na jaře proběhla v Psychiatrické nemocnici v Praze Bohnicích první lekce kundaliní jógy, a to pro ženy na oddělení závislostí. V současné době chodí dobrovolně na pravidelnou lekci kolem 25 klientek.

“To, že terapie cvičením Kundalini jógy u osob v náročném psychickém stavu funguje, vím ze zkušeností v Londýně, kde jsem pracovala pro Healing Art Centrum jako dobrovolník. Právě tento druh jógy, který dokáže velmi rychle, ale zároveň jemně pracovat s daným problémem jedince, byl doplňujícím typem léčby v psychiatrické nemocnici, kam Healing Art Centrum externě docházelo. V zahraničí je takováto spolupráce s lékaři a učiteli jógy zcela běžná,” uvedla Kateřina Černá pro magazín http://www.aplausin.cz

Tým lektorů jógy

katkaKateřina Černá je certifikovaný učitel kundaliní jógy podle Yogi  Bhajana 1.stupně. Aktuálně prochází tréninkem na učitele Kundaliní jógy 2. stupně, pětiletým učitelským tréninkem a 1. stupněm meditativního umění v indické tradici Sat Nam Rasayan. Aktivně se podílí se na šíření technologie Kundaliní jógy v České republice. Své hodiny zaměřuje zejména na posílení nervového systému, vitality,  sebeúcty, sebevědomí a na téma sebelásky.

gabinaGábina Janská je instruktorka kundaliní jógy podle Yogi Bhajana 1. stupně. Je také praktikantkou meditativního umění v indické tradici Sat Nam Rasayan. Vede kurzy jógy a meditací. Na individuálních lekcích se zaměřuje na práci se stresem, uvolnění mysli a těla. Pravidelně cvičí kundaliní jógu s pacienty na oddělení geriatrie v Thomayerově nemocnici.

Zpětná vazba od účastníků

zpetna_vazba_181025

Financování projektu

Projekt je financován z prodeje upcyklovaného oblečení značky K.BANA. Jak to funguje? Neprodané zboží není prodávané za sníženou cenu, ale vznikají z něj nové originální modely. V procesu upcyklace se pracuje s kusem oblečení jako celkem, mění se jeho vzhled nebo se kombinuje s jinými. Neprodanému oblečení se vdechuje nový život.

logo

„Od úplného začátku bylo pro značku K.BANA důležité, aby uměla tvořit a zároveň pomáhat, proto zakoupením upcyklovaného oděvu dáte druhou šanci navíc ještě jednomu projektu,“ říká Kateřina Černá.

Zakoupením oblečení z kolekce „2. Šance – upcyklace“ nakoupíte nové oblečení a zároveň zaplatíte hodiny jógy těm, kteří to potřebují. Začínáme s klienty nemocnice v Bohnicích, kteří procházejí poslední fází léčby a připravují se na návrat do společnosti. Tito lidé často procházejí strachem, obavami, nízkým sebevědomím. Hodiny jógy podpoří jejich odvahu, sílu, sebevědomí a vitalitu k novému kroku v jejich životě, podpoří jejich osobní druhou šanci. Postupně budeme tento projekt rozšiřovat i na další subjekty.

Upcyklovanané produkty z kolekce 2.Šance můžete zakoupit v multifunkčním prostoru K.BANA na adrese Hálkova 13, Praha 2, I.P.Pavlova.

sarkamartinu_20.jpg
Kolekce 2. Šance. Foto: Šárka Martinů. Modelky/herečky: Petra Špindlerová (zakladatelka YogaHelp), Markéta Plánková.

 

Projekt podpořili i další

Do projektu se zapojili i další společnosti a neziskové organizace, které pomáhají s jeho financováním a propagací.

Děkujeme všem, kteří projekt 2. Šance podpořili!

I vy se můžete stát naším dárcem! Jak můžete pojekt podpořit, se dozvíte zde>>

Články v médiích

vyloha.jpg
Výloha v Pasáži českého designu K.BANA & ArtBe
Design: Aneta Cirusová

Kontakty

Kateřina Černá

Gábina Janská